top of page

Představujeme Vám porotu soutěže  „Zachraňte plcha velkého“:

Jiří sádlo
sádlo.jpg

 

RNDr. Jiří Sádlo CSc.

RNDr. JIŘÍ SÁDLO, CSc. (*1958) pracuje v Botanickém ústavu AV ČR v Průhonicích. Zabývá se tématy z pohraničí humanitní a přírodovědné sféry jako je vývoj krajiny, městská příroda či sociologie rostlin. Co se mu už nevejde do vědy, zpracovává prostředky beletrie, poezie či výtvarného umění. O městské přírodě napsal několik knížek. Kamarádí s pražskými surrealisty a za popularizaci vědy dostal metál. Rodinu má hodnou, akorát psi chodí po zahrádce a všechno vyhrabou, protože jsou moc velcí.   

+.jpg

 

Pavel Hrnčíř

Pavel Hrnčíř vystudoval knihovnictví na Univerzitě Karlově v Praze. Nejprve pracoval v knihovně Památníku národního písemnictví a od roku 1994 působí v diplomatických službách. V letech 1998-2004 pracoval jako kulturní rada v Paříži, později např. na českém zastoupení při OSN v Ženevě nebo na velvyslanectví v Kanadě.

Jeho zájem o lidská práva a humanitární pomoc ho zavedl například do barmských utečeneckých táborů v Thajsku nebo na africký kontinent, kde se zúčastnil volebních pozorovatelských misí v Pobřeží slonoviny a v Tunisku.

Pro děti napsal knihy Komínek a Budíček, Mámo, táto, pojďte si hrát na balón a Plechovou Mínu.

Má dvě dcery Julii a Agátu. Žije v Praze na Malé Straně.

Pavel Hrnčíř
Dana Bellany
IMG_3439.jpg

Akad. mal. Dana Bellany

Akademická malířka Dana Bellany je absolventka Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, kde absolvovala v ateliéru Knižní grafiky. Po ukončení studia se věnovala specifické tvorbě Paper Art, technice, která chápe papír jako médium volného umění. Použitím prozaického průklepového papíru vytvářela velké abstraktní kompozice, monochromní obrazy, které fungovaly instalované na průhledu, ale i jako světelné objekty.

Těžištěm její práce je nicméně užité umění, v návaznosti na svou diplomovou práci „Filmový plakát" pak pracovala jako Art director pro filmový časopis Cinema. Jako grafik postupně prošla redakcemi časopisů vydavatelství Burda, Bauer média a dalšími.

Pro Ministerstvo zahraničních věcí ČR vytvořila putovní výstavu Rukopisné památky českých knihoven, která se rozesílala do celého světa. Vytvořila propagační materiály pro České velvyslanectví ve Washingtonu a České centrum v New Yorku. Graficky upravuje dětské knížky a je autorkou obálek několika knih ve spolupráci s Pavlínou Brzákovou a Jaroslavem Duškem. Již několik let vytváří grafickou propagaci pro Chlapecký sbor Bruncvík a spolupracuje s Platformou evropské paměti a svědomí.

V současnosti se stále více věnuje fotografii, její poslední výstava byla v Café Kafíčku na Maltézském náměstí.  K Malé Straně má velmi úzký vztah, silně vnímá atmosféru zdejšího genia loci, stejně tak miluje blízký Petřín.  

Jessica Hoffmeister
188131455_754660861846060_51576918928372

 

MgA. Jessica Hoffmeister

Narodila se v Praze na Malé Straně, kde žije dodnes a podílí se na veřejném životě místní komunity. Vystudovala obor “Kov” na pražské UMPRUM a design šperku na Bezalel Academy v Jeruzalémě. Spolupracuje na vedení rodinné galerie Millennium v Praze. Kromě moderního uměleckého šperku se zabývá i sochařstvím. 

Valerie Bromová

 

Valerie Bromová

Narozena v Praze. Studium výtvarné školy. Práce pro divadla, kapely, tanečníky, film, na různých projektech na výtvarném pojetí především kostýmů. Máma 5 dětí. Kustod v objektech MHMP do roku 2020 na Petříně. 

Intenzivní zájem o politiku a ochranu přírody v Praze .

Valerie Brmová
Helena Davidová
20210521_194918.jpg

 

MgA. Helena Davidová

Po studiu humanitních věd na UK absolvovala Literární akademii, ve studiích pokračovala v Oxfordu a Versailles. Věnovala se práci v médiích (revue Prostor, ČT), státní správě (šéfeditor vládních stránek, člen kampaně top 09), prostředí médií a politiky opustila a věnovala se kultuře a umění (dražby v Sotheby`s Londýn, pořádání aukcí a výstav). Je dlouholetou aktivistou za lidská práva pro Amnesty International, Člověka v tísni, faciliátorka pro Avaaz. Příroda a ochrana zvířat i zeleně patří mezi její celoživotní vášně, ostatně Čapkův Zahradníkův rok považuje za svoji výstižnou biografii. Je šťastně svobodná a v milující péči chová tři páry spokojených přátel: pejsků, kočiček a papoušků

Eva Cepáková
IMG_1504.JPG

 

Mgr. Eva Cepáková, Ph.D.

Po studiu zoologie na Přírodovědecké fakultě UK pracovala osm let v Agentuře ochrany přírody a krajiny ČR. Od roku 2012 působí v neziskové organizaci – České společnosti pro ochranu netopýrů (ČESON). Zde má na starosti osvětu veřejnosti, vzdělávací programy pro školy, ale také praktickou ochranu netopýrů a jejich úkrytů. Díky šťastné shodě okolností žije více než 20 let na Malé Straně, která jí přirostla k srdci. Mezi její nejoblíbenější výlety patří procházky po Petříně, Kampě a Vojanových sadech.

bottom of page